Fotótárlat az 1989-es magyar átmenetről az ENSZ székházában
Annus mirabilis (Csodák éve) címmel fotótárlat nyílt az 1989-es magyarországi átmenetről hétfőn az ENSZ New York-i székházában; a kiállításon javarészben korábban soha nem publikált felvételek láthatók.
Az „1989, Magyarország: az év, amely beteljesítette azt, amit 1956 elkezdett” alcímű kiállítás az 1956-os magyar forradalom ötvenedik évfordulója előtt egy héttel nyílt meg és október 20-ig látható.
A világszervezet diplomatáinak többsége megfordul az ENSZ-székház földszintjén, a Bécsi Kávézó melletti folyosón, amelynek falaira kifüggesztették a 65 fekete-fehér és színes fotót. Amir Dossal, az ENSZ nemzetközi együttműködési alapítványának (UNFIP) igazgatója a megnyitón arról beszélt, hogy Magyarországon modellértékű békés demokratikus átalakulás ment végbe.
A fényképek nyolc csoportba rendezve mutatják be a rendszerváltást. Fotók láthatók a Kádár-rendszerről, az első politikai demonstrációkról 1988-ból, Nagy Imre újratemetéséről és a kerekasztal-tárgyalásokról. Vannak felvételek továbbá George Bush amerikai elnök 1989-es látogatásáról, a keletnémet exodusról, a szovjet csapatok távozásáról és az első szabad választásokról. A fotók döntően magángyűjteményekből származnak, 26 képet az eseményt szponzoráló MTI kölcsönzött a tárlatra.