Quittner Zsigmond, a Gresham palota tervezője
1918. október 25-én Bécsben elhunyt Quittner Zsigmond, a Gresham palota tervezője. A palota eredetileg a Budapestre látogató angol arisztokrácia igényeinek kielégítésére épült, később azonban más nemzetek gazdagjai is megszálltak a főváros legfényűzőbb szállodájában.
A budapesti Lánchíddal szemben található Gresham palota telkén egykor a Hild József által tervezett és Deron Antal nagykereskedő által finanszírozott Nako ház állt. 1847-ben azonban az angol Gresham biztosító társaság megvásárolta az épületet és úgy döntött, hogy felhúzza rá a saját székházát. A kor neves építészmérnökét, Quittner Zsigmondot bízták meg a tervek elkészítésével.
Noha az 1918. október 25-én Bécsben elhunyt tervező, Quittner Zsigmond más egyéb épületen is otthagyta keze nyomát, úgy mint a Mentők Székházán vagy a Megyeri palotán, legismertebb tervezése vitathatatlanul a Gresham palota.
A többek között Zsolnay Vilmos keramikus, Róth Miksa üvegfestő, Maróti Géza szobrász, építész, Thek Endre bútorkészítő munkáját dicsérő palota eredetileg a Budapestre látogató angol arisztokrácia igényeinek kielégítésére épült, később azonban más nemzetek gazdagjai is megszálltak a főváros legfényűzőbb szállodájában.
A második világháború után, a kommunista hatalomátvételt követően a Gresham palotában magánlakásokat alakítottak ki, melynek következtében az épület állapota jelentősen leromlott. A Műemlékvédelmi Hivatal hiába nyilvánította az egykoron legmagasabb rangú arisztokratákat fogadó palotát műemlék jellegű épületté, állapotának megóvása érdekében évtizedekig semmi sem történt.
Miután az 1990-es években döntés született a Gresham palota luxusszállodává történő átalakításáról és kompenzációval a bérlőket is sikerült „kilakoltatni”, kezdetét vette az épület rekonstrukciója. A főváros legfrekventáltabb helyén fekvő palota ma újra fényűző szállodaként üzemel.