Jacques-Yves Cousteau, a híres tengerkutató

1910. június 11-én a Bordeaux közeli Saint-André-de-Cubzac-ban született Jacques-Yves Cousteau. A világhírű kutató, aki a tengerek védelmére és kutatására tette fel az életét, pályafutása során számtalan könyvet írt, és több mint 100 filmet forgatott. Az egyik leghíresebb alkotása a Csend világa.
1910. június 11-én a Bordeaux közeli Saint-André-de-Cubzac-ban született Jacques Yves Cousteau, a világhírű tengerkutató. Ifjúkorában két nagy szenvedélye volt: a tenger és a repülés. Miután a repüléssel kapcsolatos reményei egy súlyos autóbaleset következtében szertefoszlottak, a haditengerészetnél kötött ki. Itt vált a búvárkodás megszállottjává.
Cousteau számár az, hogy 20 méter mélyre, légzőkészülék nélkül lemerüljön, cseppet sem okozott nehézséget. A búvárkodás úttörőjeként is számon tartott kutató nemcsak az automatikusan sűrítettlevegős légzőkészüléket fejlesztette ki, hanem merülő csészealjakat, ún. tengeralatti házakat is tervezett. Továbbá a saját magán végzett oxigénmérgezéses és nitrogénnarkózisos kísérleteivel igyekezett meghatározni a biztonságos merülés határát is.
Cousteau-t, aki a tengerek védelmére és kutatására tette fel az életét, modern polihisztorként tisztelték. Egyszerre volt búvár, tengerbiológus, mérnök, filmes. Pályafutása során számtalan könyvet írt, és a Calypso fedélzetén a világ tengerein, óceánjain több mint 100 filmet forgatott. Egyik legismertebb alkotása, a Csend világa, amely könyv és dokumentumfilm formájában egyaránt megjelent.
Jacques-Yves Cousteau kapitány 1997 június 25-én 87 éves korában hunyt el.