A Pentagon, az amerikai védelmi minisztérium főhadiszállása

1941. szeptember 11-én a virginiai Arlingtonban hozzáláttak az amerikai védelmi minisztérium épületének felhúzásához. A világ egyik legnagyobb irodaépületeként is számon tartott építmény 1000 építész és 14 ezer munkás bevonásával 16 hónap alatt készült el.
A 23 ezer munkatársat foglalkoztató, 17 különböző épületben működő amerikai védelmi minisztérium 1941-ig komoly helyhiánnyal küszködött. A problémát csak egy módon lehetett orvosolni: egy hatalmas épületkomplexum létrehozásával, ahol a szaktárcához tartozó összes iroda együtt van. Az amerikai kongresszus a csillagokba szökő építési költségek miatt egy ideig hezitált, végül augusztusban jóváhagyta az építkezést.
1941. szeptember 11-én a virginai Arlingtonban hozzáláttak a védelmi minisztérium felhúzásához. A világ egyik legnagyobb irodaépületeként is számon tartott Pentagon 1000 építész és 14000, három műszakban dolgozó munkás bevonásával 16 hónap alatt készült el.
A Potomac-folyó partján fekvő hadügyminisztérium kizárólag amerikai vagy az USA-val szövetséges államból származó építőanyagokat használt fel, mert Franklin Delano Roosevelt elnök utasítása alapján nem lehetett ellenséges országból hozatott anyagokból dolgozni. A gigantikus épület 83 millió dollárba került.
A Leslie R. Groves irányítása alatt felépült, ötemeletes, ötszögletű, összesen 28 kilométer hosszú folyosóval rendelkező Pentagon egyik különlegessége, hogy a trükkös tervezésnek köszönhetően a komplexum bármelyik pontjáról mindegyik irodahelyiség 7 perc alatt elérhető.
A 23 méter magas Pentagont 1992-ben a Történelmi Helyek Nemzeti Jegyzékébe is felvették.