Néhány tipp a téli fűtésszámla csökkentéséhez
Senki nem akarja télen az utcát fűteni – sokszor mégis ezt tesszük. Az elavult fűtési rendszerek és a figyelmetlen magatartásunk következtében nemcsak a pénzünket, de az energiát is kidobjuk az ablakon!
Szennyezőanyag-kibocsátás, energiafogyasztás, fűtésköltség – ezek a fűtési szezon kulcsszavai.
Ebben a fél évig tartó időszakban nemcsak a pénztárcánkat terheljük meg még jobban a korszerűtlen rendszerek fenntartásával, vagy a korszerű rendszerek figyelmetlen használatával, hanem a környezetet is az energia elpocsékolásával és a fűtéssel járó szennyezéssel.
Környezetvédelmi szempontból természetesen a megújuló energia használatával kialakított fűtésrendszerek a legjobbak. Ebbe a csoportba tartozik a napkollektor, a hőszivattyú vagy a biomasszával történő fűtés használata. Nálunk azonban a téli szezonban még a hagyományos fűtési rendszerek vannak túlsúlyban. Ezek egy régi vagy új kazánból, csővezetékből és egy valamilyen lakáson belüli fűtőtestből állnak. Az új generációs, úgynevezett kondenzációs gázkazánok tisztán égetik el a földgázt, de az égéstermékek és füstgázok hőjét is tudják hasznosítani. A kéményen keresztül így szinte csak vízgőz távozik. A legmodernebb kazánok pedig vegyes tüzelésűek, amelyben biomasszát is lehet égetni.
A csővezetéket és a fűtőtesteket évente ellenőrizni, tisztítani kell. Ha mindezt megtettük, és mégis szökik a meleg, vagy rohamosan apad a pénztárcánk a fűtésszámla érkezésekor, nézzük meg, mit tehetünk, hogy hatékonyabban fűtsünk:
Forrás: WWF Magyarország
Kapcsolódó cikkünk: