65 évvel ezelőtt fedezték fel az LSD-t
1943. április 16-án egy véletlen folytán Albert Hofman svájci vegyész felfedezte az LSD-t.
1906 januárjában a svájci Badenben született Albert Hofman vegyész, az LSD felfedezője. Az egyszerű körülmények között világra jött fiú édesapja korán elhunyt, ezért egyetlen fiúként a családban elsősorban Albertre várt a feladat, hogy minél hamarabb szakmát szerezve gondoskodjon húgairól, valamint édesanyjáról.
A kiváló képességekkel rendelkező, eladóként dolgozó Albertnek azonban nagybátyja anyagi támogatásának köszönhetően nem kellett lemondania a továbbtanulásról: az érettségi után a zürichi egyetem vegyész karán kapott lehetőséget, hogy képezze magát.
Hofman tanulmányai végeztével a baseli székhelyű Sandoznál vállalt állást, ahol nyugdíjba vonulásáig, 40 esztendőn keresztül dolgozott. Világszerte ismert az LSD felfedezésével lett.
A különböző kísérleteket folytató kémikus 1943. április 16-án a gyógyszercég laboratóriumában egy véletlen folytán bukkant rá a lizerginsav-dietil-aminra, azaz az LSD-re. A vegyület, amely az ujjbegyén keresztül szívódott fel, rövid időn belül éreztette hatását. A kutató néhány nappal később már tudatosan vette magához az anyagot, hogy megfigyelje annak a pszichére kifejtett hatásait.
Hofman, aki ugyanúgy tisztábban volt az LSD pozitív, mint káros hatásaival, a vegyület használatát orvosi felügyelet mellett a pszichiátriában képzelte el. A hatvanas évek hippi-mozgalma azonban felkapta a szert. A vegyész hiába hangsúlyozta az LSD kizárólag gyógyítást célzó használatát, a szer hallucinogén tartalma miatt közkedvelt droggá vált.