120 éves National Geograohic

1888 október 17-én jelent meg először a National Geographic! A Magazin úttörő volt, és ma is az a tudományos ismeretterjesztés terén.
Az NG szólt először ahhoz a célközönséghez, amelyik érdeklődő, és tájékozott a tudományok terén de maga nem tudós ember. Közérthetően akarta (és akarja) bemutatni a legkorszerűbb tudományos eredményeket Talán mégis a fényképek minősége az amiről a legismertebb. Nem túlzás azt mondani, hogy a Magazinban jelennek meg a világ legszebb fotói.
Az évtizedek során térképtár, továbbá virtuális és valós játékok sora készült el. A legapróbb korosztályhoz külön kiadvány a Kids szól.
Eleinte a National Geographic csak a szépet fotózta és a pozitív életérzést közvetítette. Az 1970-es évektől a Föld árnyékos oldala is bemutatásra kerül. Az aggasztó környezeti kérdések ugyanúgy helyet kapnak, mint a társadalmi konfliktusok (lásd például a mai Nap képét).
]„Az első teljesen színes lapszám – írja Kun Enikő a napvilag.net portálon. – 1926-ban jelent meg, és a fotók egyre nagyobb szerepet kaptak a címlapon is. Elsők között kerültek közlésre a magazinban állatokról víz alatt, vagy éjszaka készült felvételek. A címlapfotók közül mára a National Geographic emblémájává vált a Sharbat Gula nevű fiatal afgán menekültlányról készítetett fotó, amelyet 1985-ben közöltek. 17 évvel később egy expedíció során a fotós újra felkereste a lányt (illetve akkor már 30 év körüli asszonyt), és ugyanabban a beállításban ismét lefotózta.”
Havilapunk 32 országban megjelenik és a közeljövőben Ukrajna lesz a 33. A National Geographic felelősséget érez Földünk sorsa iránt, és cikkeivel igyekszik jobbítani a világ dolgain.