Eltemetett ősi várost fedeztek fel Peruban

A régészek szerint a felfedezett romok olyan településre utalnak, ami két ősi kultúrát köt össze. Ilyen összekötő kapcsot ez idáig nem találtak.
A Peru északi részén, a Csendes-óceán partjától 22 km-re folyó ásatás során feltárt Chiclayo
városa az ún. huari kultúrához tartozhatott, amely Kr. u. 600 és 1100 között élte virágkorát. Feltételezések szerint a most föltárt és föltárandó maradványok alapján a város az összekötő a huari, és az azt megelőző, Kr. u. 100 és 600 között virágzó Mocse kultúrával.
Cesar Soriano, az ásatást vezető régészeti munkacsoport vezetője szerint a település egy hiányzó láncszem, ugyanis megmagyarázza, hogy a huari civilizáció népe miként örökítette át a mocse kultúra szokásait, hagyományait. A város egyben huari kultúra legkorábbi időszakának bizonyítéka. E civilizáció legjelentősebb eredménye a mai értelemben vett városok létrejötte, valamint az úthálózat kiépítése.
A legjelentősebb leletek közé különböző kerámiatárgyak, ruházat, és egy fiatal nő maradványai tartoznak. A jelek szerint a város emberáldozatok színhelye volt, amit speciális helyeken végeztek. Egy közeli szikla tövében például egy rakás emberi csontot találtak.
Az idei év jelentős lelete, a Lima központjában álló Huaca Pucllana piramis feltárása közben talált múmia az archeológusok szerint szintén a huari civilizáció emléke.
Kapcsolódó cikk:
1300 éves múmiákat fedeztek fel Peruban