Diplomáciai kapcsolatfelvétel
Japán és Magyarország kapcsolata hivatalosan 140 éve, 1869-ben vette kezdetét. Követséget azonban csak fél évszázada, 1960-ban nyitott a két ország, amelyeket 1964-ben emeltek nagykövetségi rangra. A jubileumi év köszöntéseként a Magyar Posta és a Japán Posta (Japan Post Service Co. Ltd.) együttműködésében közös bélyeg forgalomba bocsátására került sor.
A magyar-japán jubileumi év kapcsán számos, a két ország hagyományos művészeteit bemutató rendezvény és zenei program várja az érdeklődőket. A változatos kulturális események egyik leglátványosabb momentuma, a két ország közötti barátság jelképeként valósul meg: Motoko Ishii művésznő tervei alapján a Dunát átívelő Erzsébet-híd díszkivilágítást kap. A jubileumi év köszöntéseként a Magyar Posta és a Japán Posta (Japan Post Service Co. Ltd.) együttműködésében közös bélyeg forgalomba bocsátására került sor.
Csak tiszta forrásból!
Ez a bartóki idézet a jubileumi év szlogenje, hiszen mind a távol-keleti, mind a közép-kelet-európai ország híres hagyományainak őrzéséről, ápolásáról. A világhírű magyar zeneszerző hitvallását tartotta szem előtt Berky Péter grafikusművész is, amikor megtervezte a Magyar Posta új, hat bélyeget tartalmazó kisívét.
|
A magyar-japán közös kisívet Budapesten Szűts Ildikó, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója bocsátotta forgalomba. A japán kisívet Norio Kitamura, a Japán Posta elnök-vezérigazgatója mutatta be, akinek vezetésével először tartózkodott Budapesten ilyen magas rangú postás delegáció a távol-keleti országból.
Berky Péter grafikus 2004 óta tervez bélyeget a Magyar Postának. Mára, több mint 20 kiadásban, mintegy 70 bélyegtervét adta ki a társaság.
Megjelenési időpont: 2009. október 16., gyártó nyomda: Pénzjegynyomda, tervezőművész: Berky Péter
Forrás: Magyar Posta