A Magazin decemberi lapszámából
Ki volt az igazi Almásy László? Déli-Georgia szigetét a híres felfedező, Ernest Shackleton valóságos Paradicsomnak látta. A legkörmönfontabb orchideafélék nem akármilyen élményt kínálnak. Kis nép Kína árnyékában: az ujgurok. Mikroszkóp alatt jól látszanak a jégmadár tollazatának parányi struktúrái. Egy állatmenhely szívmelengető története.
A Homok Atyja nyomában
Amikor Az angol beteg kilenc Oscart nyert, sokan őt vélték fölfedezni a film főhősének személye mögött. De ki volt az igazi Almásy László? Abu Ramla, azaz a Homok Atyja? Német, esetleg angol ügynök? Avagy csak az utolsó nagy magyar felfedezők egyike, aki úgy ismerte a Szaharát, mint más a saját tenyerét? Fotósunk e sokarcú Almásy nyomába eredt, Líbiától Egyiptomig.
Nász és halál az újjászületés szigetén
Dél felől érkezve buja tájnak tűnik Déli-Georgia vészjóslóan fagyos szigete. Nem csoda, hogy a híres felfedező, Ernest Shackleton valóságos Paradicsomnak látta, amikor 16 hónap után elvergődött idáig az Antarktika felől.
Szexi orchideák
Látvány, illat, tapintási inger – vagy ezek együttese. A legkörmönfontabb orchideafélék nem akármilyen élményt kínálnak hiszékeny áldozataiknak: extrém szexszel kecsegtetik a gyanútlan rovart…
Kis nép Kína árnyékában: az ujgurok
Délidő lehetett, amikor megálltam az ujgurok egyik legfőbb mecsete előtt. Három férfi lépett ki, majd hirtelen megindult a kínai biztonsági erők felé. Lövés dördült, ám ők hárman a halál torkában sem torpantak meg – csak mentek, rozsdás karddal a kezükben, a rájuk szegezett fegyverek felé!
Azúrkék villám
Mikroszkóp alatt jól látszanak a jégmadár tollazatának parányi struktúrái, melyek táncra perdítik a fényt, s egyik irányba kéket, a másikba smaragdzöldet vernek vissza, a Karib-tengert idéző színekben ragyognak
Mátracserpuszta
Hol volt, hol nem volt egy leány, aki kapott egy lovat. Kishibásat, persze… Aztán egy pónit. No, az sánta volt! Idővel fogyatékos állatok egész sereglete vette őt körül. Mese? Nem – egy állatmenhely szívmelengető története.