Középpontban az ember és mobilitása
A shanghaji világkiállítás „Life & Sunshine" pavilonjában berendezett kiállítás célja, hogy a látogatók játékosan, különböző multimédiás eszközök segítségével feldolgozható információk révén győzzék le a gátlásokat és előítéleteket, megértve, hogy fogyatékossággal együtt élni nem jelent rokkantlétet.
Hui-Liangyu kínai miniszterelnök helyettes az Otto Bock HealthCare GmbH. tulajdonos cégvezetőjének, Hans-Georg Nader professzornak a társaságában meglátogatta a „Megérteni, mi mozgat bennünket” elnevezésű kiállítást, amelyet az Otto Bock német orvostechnikai vállalat rendezett be a 2010. évi shanghaji világkiállításon.
A megnyitó jelentős médiaérdeklődés mellett zajlott. Nem véletlenül, hiszen a világkiállítások több mint 160 éves történelmében most először fordul elő, hogy a fogyatékkal élők segítése önálló témakörként jelenik meg. A világkiállítás keretei között az Otto Bock cég kiemelten foglalkozik egy a Kína számára is nagyon fontos kérdéssel, ember és mobilitása problematikájával.
A világ legnépesebb országában 80 millió fogyatékkal élő ember él. A kiállítás célja, hogy a látogatók játékosan, különböző multimédiás eszközök segítségével feldolgozható információk révén győzzék le a gátlásokat és előítéleteket, megértve, hogy fogyatékossággal együtt élni nem jelent rokkantlétet. Ez a koncepció azokra a pozitív tapasztalatokra épül, amelyeket a vállalat a berlini Orvostechnikai Tudományos Központ 2009. évi megnyitása óta szerzett.
A világkiállításon való elkötelezett részvétel Nader professzor szerint egy Kínában működő, magát nem egyszerű exportőrnek, hanem „társult kínai állampolgárnak” érző német vállalat hozzájárulása a fogyatékkal élő emberek megsegítéséhez. „A fogyatékkal élők kínai szervezeteivel együttműködve javítani szeretnénk életminőségüket” – jelentette ki a világkiállításon, a „Life & Sunshine” pavilon megnyitásakor Hans-Georg Nader.