Az NG.hu együttműködik a középiskolákkal
Portálunk ún. bázisiskolák létrehozásával kívánja szorosabbá fűzni a kapcsolatot a középiskolás diákokkal. Az együttműködés elsőként a soproni Széchenyi István Gimnáziummal valósult meg.
A középiskolások nyitott, érdeklődő közönség a világ jelenségei és történései iránt, és nem mindig tudják hol keressenek válaszokat kérdéseikre. Ők nehezen tesznek különbséget a valódi és az áltudományos magyarázatok között. A National Geographic Online segíteni szeretné a tájékozódásukat, ezért együttműködést alakítottunk ki néhány középiskolával. A formálódó bázisiskolai együttműködés első partnere a soproni Széchenyi István Gimnázium.
A partnerségi kapcsolat jegyében az NG Online vállalja, hogy folyamatosan tájékoztatja az adott középiskolát a középiskolásokat érdeklő illetőleg érintő rendezvényekről, támogatja továbbá az iskola földrajzoktatását, a tanulók földrajzversenyekre való felkészülését, a földrajzból érettségiző illetve továbbtanuló diákokat, igyekszik válaszokat adni a diákok tudományos kédéseitre. A bázisiskola rendezvényein szakmai előadásokkal, kiállítással stb. hozzájárulunk az iskola kulturális életének sokszínűvé tételéhez.
Telt ház volt a gimnázium konferenciatermében.
A bázisiskola rendezvényein hirdeti, hogy a valódi tudományos válaszokat hiteles forrásból, például portálunkról érdemes felkutatni.
Szabó Miklós igazgató a Széchenyi István Gimnázium részéről aláírja a megállapodást.
„Iskolánk számára megtiszteltetés, hogy a National Geographic Magyarország Online szerkesztősége számos kiváló iskola közül kiválasztotta, mint a régió bázisiskoláját” – nyilatkozta Simon György Pro Geographia-díjas vezető földrajztanár, a gimnázium részéről a kapcsolatért felelős megbízott pedagógus. Mint elmondta, a gimnáziumban jól ismerik a portált, és gyakran látogatják, a szerkesztőség megkeresése pedig mind a tanárok, mind pedig a diákok körében pozitív visszhangra talált. „Nem csak a földrajz tárgy további fejlődését várom a kapcsolattól. Az NG Online oldalain publikált anyagok a geográfia mellett a földtan, biológia, csillagászat, történelem, régészet, paleontológia stb. tárgyköréből is kikerülnek, s ez az interdiszciplináris szemlélet, amely a National Geographicot jellemzi, az egyik fő érték, s amely a kapcsolat révén még jobban gyökeret verhet diákjaink gondolkodásában” – fogalmazott a szakember.
A rendezvényt Csuták Máté; a National Geographic Online szerkesztője zárta szakmai előadásával.
A pozitív fogadtatás – amiről több helyi médium is beszámolt – megerősítette szerkesztőségünket további bázisiskolák létrehozását illetően, és bízunk benne, hogy az ország más területein, további négy-öt helyen a sopronihoz hasonló megállapodást köthetünk.