Elpusztult a világ leghosszabb, fogságban tartott kígyója
Fluffy, a több mint 7 méter hosszú nőstény kockás piton rákbetegség következtében vesztette életét. Az állat 18 éves volt.
Az állatkertben élő kígyók között hivatalosan világrekorder méretű kígyó hosszúsága 7, 3 méter, súlya pedig 136 kilogramm volt. Az óriási hüllő 2007-ben érkezett az ohiói Columbus állatkertjébe, ahol, miután elfoglalta új otthonát, hamarosan közönségkedvenc lett. A látogatókból csodálatot, mohó érdeklődést és persze néha félelmet is kiváltott, a gondozók szerint határozott egyénisége volt, s ezt képes volt a közönségnek is meggyőzően kimutatni.
A Délkelet-Ázsiában elterjedt, hatalmas termetű kockás piton (Python reticulatus), bár karcsúbb és kisebb tömegű a Dél-Amerikában honos nagy anakondánál, a leghosszabbra megnövő kígyófaj a Földön. Igen erőteljes ragadozó, nagy testű madarakkal és emlősökkel táplálkozik, s az is előfordult már, hogy egyes nagy méretű példányai az embert is zsákmányul ejtették. Ezek azonban rendkívül ritka, elszigetelt esetek csupán, s az ember jóval több óriáskígyót pusztított el, mint fordítva. A kockás pitont eredeti élőhelyén elsősorban bőréért vadászták – és vadásszák –, amely több helyütt a faj eltűnését eredményezte, másutt azonban (elsősorban az indonéz szigetvilág eldugott erdeiben vagy a nagyobb, viszonylag feltáratlan barlangrendszerekben) elég gyakori az előfordulása.