Magyar egyetemisták és az LG
Hamarosan az Óbudai Egyetem diákjai által fejlesztett alkalmazások is megjelennek az okostelefonokon. Az LG tanulmányi hozzájárulással segíti az intézményt, cserébe mobilinformatikára szakosodott diákok magyar nyelvű Android-alkalmazásokat fejlesztenek a dél-koreai gyártó készülékeihez.
Az LG Electronics együttműködési megállapodást írt alá az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának Híradástechnikai Intézetével és Neumann János Informatikai Karával. Az együttműködés a Kandó Kálmán Karral tavaly decemberben indult és eddig három alkalmazás készült el. Az applikációkat az LG szabadon felhasználhatja az összes Magyarországon forgalmazott Androidos készüléken.
„Az Óbudai Egyetemmel közös munkának hála, a fiatalok megismerkedhetnek az Android operációs rendszerrel működő telefonokkal, megtanulják a népszerű alkalmazások tervezését. Az LG Electronics pedig olyan magyar nyelvű alkalmazásokat telepíthet Androidos telefonjaira, amelyek kétség kívül népszerűek lesznek a vásárlók körében” – nyilatkozta Young Woong Lee, az LG Electronics magyarországi központú leányvállalatának ügyvezetője.
Dr. Réger Mihály, az Óbudai Egyetem tudományos rektorhelyettese az együttműködés egyik legfontosabb hozadékát abban látja, hogy a hallgatók még tanulmányaik során kapcsolatba kerülnek a gazdasági szférával, ami kétség kívül segíti az elhelyezkedésüket az egyetem befejeztével. „Intézményünk pedig fejlesztheti laborjait, hogy a hallgatók minél több lehetőséghez jussanak egyetemi éveik alatt” – tette hozzá.
A Kandós diákok csoportokban, LG Optimus GT540-es telefonokon fejlesztettek magyar nyelvű Android alkalmazásokat, amelyből a három legjobban sikerült applikáció egy mobilparkolásos, egy biciklis fedélzeti számítógép és egy számítógépes távvezérlő alkalmazás lett. A háromból kettő mostantól előretelepített applikációként felkerül a legújabb LG Androidos készülékekre. A győztes alkalmazások készítői egy-egy LG Optimus 2X mobiltelefonnal gazdagodtak, amelyet az LG ügyvezető igazgatója, Young Woong Lee adott át a versenyzőknek.
„Nagyon örültünk a lehetőségnek, hiszen az Androidos okostelefonok jelentik a jövőt a mobilkommunikációban. Tanulmányainknak az egyik legfőbb eleme, ha gyakorlatba is át tudjuk ültetni az iskolapadban tanultakat. Vannak ötleteink, de sokszor hiányzik a lehetőség, hogy véghezvihessük őket” – mondta el Sicz-Mesziár János az Óbudai Egyetem tanulója, az AdlerRC távvezérlő alkalmazás fejlesztője.
Forrás: Horváth Árpád