Kísérteties smink a szellemek éjszakájára
Halloween nagyszerű alkalom lehet, hogy többen kipróbálják az idei évad legvadabb kozmetikumait.
Fotó: dreamsime
Bizarr, új kozmetikai termékeket dobtak piacra az ünnep előtt, és akik ezeket használják kísértetiesen divatosak lehetnek.
Az egyik ilyen smink nyolc féle vibráló színben kapható. Nemcsak fluoreszkál, de UV-fény hatására élénken világít, a fehér árnyalat pedig különösen kísérteties: természetes fényben láthatatlan és semleges, ám UV-fényben különös, meglepő hatást keltve világít.
Utraibolya fényben az egészen finom fluoreszkáló pigmentek élénken világítanak. A smink szabad szemmel láthatatlan.
Fotó: msn
Akik UV-mentes helyen tartózkodnak, azoknak sem kell csüggedni, ők használhatnak sötétben világító körömlakkot, az alkalomhoz illő halálfej, keresztcsont vagy pókháló mintákkal díszítve.
A belevalós fiatalok vagy idősebbek idén sem hagyhatják ki, hogy a kísértetek éjszakáján sokkolóan szépek legyenek.
A Halloween…
A mindenszentek keresztény egyházi ünnep. A Kr. u. 4. század óta emlékezünk meg ezen a napon azokról a szentekről, akiknek nincs külön emléknapjuk. November 1-jén a temetőkben gyertyák gyújtásával gondolunk halott hozzátartozóinkra. November 2-a halottak napja: a katolikus egyház megemlékezése a tisztítótűzben szenvedő lelkekről.
Ősi kelta eredetű ünnep, a boszorkányok, kísértetek, szellemek éjszakája. Többnyire az angolszász országokban ünneplik, október 31-én. Ez volt az év utolsó napja a keltáknál, s egyúttal a napisten ünnepe; ilyenkor megköszönték az istennek, hogy a földet és a termést gazdaggá tette. Úgy hitték, a nap ezen az éjszakán a sötétség istenének fogságába került, s ezzel megkezdődött a téli időszak. A halottak lelkei is ezen az éjszakán vándoroltak a holtak birodalmába, s az élők termény- és állatáldozattal segítették őket.
A kelták hite aztán a rómaiak hiedelmeivel keveredett. A rómaiaknál erre az időre esett a holtak emléknapja, és a gyümölcstermés istennője, Pomona ünnepe. A Britanniát, Kr. u. 43–410 között megszálló rómaiak magukkal hozták szokásaikat, s ezek elegyedtek a kelta nép szokásaival. A kereszténység terjedésével aztán a mindenszentek ünnepe és a halottak napja is összemosódott a korábbi ünnepekkel.
Forrás: TheLook
Kapcsolódó cikk:
A Nemzeti Sírkertről a magazin 2008. novemberi számában olvashatnak, A Kerepesi című cikkben.