A National Geographic támogatott projektjei

Szeretne a National Geographic felfedezője lenni? Nos, talán elég részt venni egy szemináriumon!
Fotó: prx.org
A Banff Mountain Film Festival egyik rendezvényén a jövő ifjú felfedezői megtanulhatják, hogyan változtathatják kalandokról szőtt álmaikat a National Geographic számára végzett munkává. Carrie Regan, a National Geographic Television alelnöke fiatal fotósoknak, íróknak és filmeseknek, tartott előadást. „Lényegében nagyszerű kalandokat keresünk, amelyeknek az eredményei is nagyszerűek. Gondoljátok át, mivel tudjátok az első 5 percben a képernyő elé szögezni a nézőket!”
Sokan a National Geographic magazint lapozgatva kaptak kedvet a felfedezéshez. A magazin 1888 óta több mint 10 000 expedíciót támogatott, így bolygónk legtávolabbi zugaiba is el lehetett jutni. A szeminárium résztvevői remélik, hogy hamarosan ők is hasonló expedíció tagjai lehetnek.
Gregory McGruder, a National Geographic nyilvános programokért felelős alelnöke részt vesz a benyújtott projektek elbírálásában. Szerinte nagyon fontos, hogy a történetekbe ne kerüljönek bele mindenáron, oda nem illő kulturális és szociális elemek.
„Ha egy kalandról van szó, az kaland legyen – mondja. – Persze lehetnek kulturális elemei is a történetnek, de azoknak hitelesnek kell lenniük.”
A támogatottak között szerepelt Jacques Cousteau, Jane Goodall vagy Diane Fossey is – nevüket és tevékenységüket sokan ismerik. Rebecca Martin, az expedíciós tanács igazgatója szerint a National Geographic főként úttörő jellegű, terepi kutatásokat támogat. A fiatal felfedezői ösztöndíj viszont a 16 és 25 év közöttieket segíti pályájuk kezdetén abban, hogy saját expedíciót indítsanak.
„Érdekes tudományos eredményeket, felfedezéseket, vagy csodás kalandokról szóló beszámolókat várunk tőlük” – mondja. A fiatal felfedezők történeteit többnyire az interneten hozzák nyilvánosságra, néhányuk bekerül a tévébe, és egyesek kiérdemlik, hogy a munkájukról a híres magazin is beszámoljon.
„Egy fiatal oxfordi antropológusnő, Emily Ainsworth például, Mexikóban működő családi cirkuszokhoz csatlakozott, s káprázatos képeket és hihetetlen történeteket hozott róluk – meséli Martin. – Sok fiatal tehát a tőlünk megszokottól egészen különböző dolgokkal foglalkozik, mi pedig örülünk neki, hogy új területeket hódítanak meg a számunkra. Ez a jövőnk szempontjából is bíztató.”
Az ifjú felfedzők több mint 120 éve kapnak támogatást a világ megismerésére, ám még mindig rengeteg a felfedezni való. A National Geographic szerkesztői bíztatják az ösztöndíjért jelentkezőket, hogy új és érdekes szemszögből mutassák be történeteiket.
Forrás: usatoday
További információ a http://www.nationalgeographic.com/explorers/ internetes oldalon található.