Együtt közlekedünk!
Ezzel a címmel indult országos kampány a közlekedési morál javulása érdekében.
Fotó: dreamstime
A Magyar Kerékpárosklub tapasztalata szerint a kerékpáros közlekedés terjedésének legfőbb akadálya a partnerség hiánya. Nap mint nap tapasztalható a közlekedők között versengés, ellenségeskedés.
Sokszor közösen használjuk ugyanazt az utat, mégis saját magunknak akarjuk kisajátítani. Ez a viselkedésmód a közlekedés minden résztvevőjére igaz, de a legsérülékenyebb résztvevőit sújtja leginkább: a gyalogosokat és a kerékpárosokat. „Ha lenne gyalogos szervezet, talán ők kezdeményezték volna a jelenlegi együttműködést” – mondta el Dormán Emese, a Magyar Kerékpárosklub kommunikációs vezetője.
László János, Magyar Kerékpárosklub elnöke már évek óta tervez egy olyan NEM-kerékpáros kampányt, amely minden közlekedőnek szól és a partnerség elvét hirdeti. „Az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság megértette az ügy fontosságát, felkarolta a kezdeményezést, ennek élére állt és finanszírozta” – tette hozzá a szervezet vezetője.
Együtt Közlekedünk kampány
Fotó: Magyar Kerékpárosklub
A kezdeményezéshez további szervezetek is csatlakoztak: a Magyar Autóklub, a MOL, az UNIQA Biztosító és a BKK. Ez is azt mutatja, hogy az érzékelt probléma valós és a megoldás sokak vágya és érdeke.
Az együttműködő felek szeretnék elérni, hogy eltűnjön a mindennapi szóhasználatból az „autós”, „kerékpáros”, „gyalogos” kifejezés. Hiszen a választott jármű nem az identitásunk része, mint ahogy az sem, hogy például milyen porszívónk van. Emberek vagyunk, közlekedők, és partnerek: mindannyian minél kényelmesebben, gyorsabban és biztonságosabban szeretnénk eljutni A-ból B-be.
Forrás: ng.24.hu