3500 éves temetőt találtak Egyiptomban
A szakértők szerint a lelőhely a 18. dinasztia korszakából származik. A feltárást végző svéd régészcsapat egyelőre nem tudja, hogy pontosan milyen állapotban is van a temető.
Az egyiptomi Régészeti Minisztérium bejelentette: svéd kutatók a 18. dinasztia (időszámítás előtt 1550-1292) korából származó temetőt azonosítottak az Asszuáni Kormányzósághoz tartozó Gebel el-Szilszilain Kom Ombónál – számol be az Egyipt Today.
Közzétette: Ministry of Antiquities وزارة الآثار – 2018. december 13., csütörtök
Mosztafa Vaziri, az egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Hivatal főtitkára szerint a díszítetlen nyughely 5 méteres mélységben helyezkedik el. A temetkezési hely egy kamrából és két kőtömbből áll.
A lelőhelyet iszap és homok töltötte fel, ez arra utal, hogy az évek során több alkalommal is megpróbálták kifosztani. A szakértők egyelőre nem tudták pontosan felmérni a lelőhely állapotát.
Vaziri úgy véli, hogy a betörő talajvíz megrongálta a nyughely belső termeit, illetve a leleteket.
Abdel Moneim Szaid, az Asszuáni és Núbiai Régészeti Osztály igazgatója hozzátette, a károk ellenére három mészkőkoporsót is találtak a temetőben, ezek közül kettő gyermekek számára készült.
A szakértők emellett közel 50 felnőtt és gyermek csontjait, edényeket és amuletteket is azonosítottak. Úgy tűnik, hogy 18. dinasztia korában a régióban egy közösség élt.
Közzétette: Ministry of Antiquities وزارة الآثار – 2018. december 13., csütörtök