Ősi mecsetre bukkantak

Izraeli régészek egy nagyjából 1300 éves mecsetre bukkantak Rahat városánál.

A szakértők egy építkezést megelőző feltárás során azonosítottak egy mecsetet az izraeli Rahatnál – írja a Live Science. A kutatók úgy vélik, hogy ez a régió egyik legősibb mecsete, az Izraeli Régészeti Hatóság (IAA) szerint a 7-8. század között épülhetett. Az viszonylag egyszerű építményt valószínűleg a helyi földművesek használták.
Jon Szeligman és Sahar Zur, az ásatás vezetői szerint a hasonló korú vidéki mecsetek kivételes felfedezésnek számítanak, különösen Beér-Sevától északra, ahol korábban nem találtak hasonló maradványokat.
Izrael gazdag történelme miatt az új építkezések során rendszeresen kerülnek elő leletek. A régészek munkáját gyakran önkéntesek is segítik, jelen esetben fiatalok és beduinok csatlakoztak a feltáráshoz.
A szakértők a mihráb, azaz az imádkozás irányát jelző fülke alapján állapították meg, hogy a nyitott építmény egy mecset. Az építmény arról árulkodik, hogy az arab hódítás korszakában jelentős változások történtek a régió életében.
A környéken egy 6-7. századi gazdaságot és egy 7-8. századi települést is feltártak. A kutatók szerint a település nem sokkal Mohamed próféta 632-es halála után jött létre.