Hódító Vilmos korából származó érméket találtak
A British Museum szerint a normann kori érmegyűjtemény egy középkori adócsalás bizonyítéka.
Páratlan érmegyűjteményre bukkantak Angliában – számol be a The Guardian. A szakértők szerint a közelmúltban azonosított leletek alkotják a legnagyobb érmeegyüttest, amely közvetlenül a normann hódítás utáni időszakból származik.
A pénzek egy részén II. Harold angolszász király képmása látható, míg a többin utódjáé, a normann Hódító Vilmosé. Gareth Williams, a múzeum kurátora szerint a 2 528 érme nagy jelentőségű, és segíthet megérteni, hogy miként alakult a hódítás utáni periódus.
A leletek között három olyan érmét is találtak, amelyek előállításkor az egyik oldalhoz a pénzverő a korábbi uralkodó alatti nyomóformát használta. Ezek különös darabok, az ilyen pénzeket azzal a céllal készítették, hogy kevesebb, az új nyomóforma használatához kötött adót kelljen fizetni. Az érintett darabok így egy korai adócsalás bizonyítékai.
A kivételes kincseket egy pár találta meg januárban Somersetben fémdetektorok segítségével. A kutatók szerint a 11. században az érmékkel egy 500 bárányból álló nyájat lehetett volna venni, mai értéküket még nem mérték fel. Amennyiben a leleteket hivatalosan is kincsnek nyilvánítják, a lelőhely tulajdonosa és a felfedezők is jutalmat kapnak.
Williams szerint a középkorban azért áshatták el a pénzeket, mert a korszak rendkívül veszélyes volt, a térségben gyakoriak voltak a rablótámadások.