Mithrász templomára bukkantak
Az építményt egykor fogadóként használták.
Mithrász 1600 éves templomának maradványaira bukkantak Ostiában – számol be a Live Science. A mithraeumban azonosított feliratok és leletek arról árulkodnak, hogy a szentélyben más ókori isteneket is tiszteltek.
A templom főtermének padlója színes márványból készült. Max Victor David, a csapat vezetője és a Bolognai Egyetem munkatársa szerint a szobában egy rituális kutat, egy padot, és egy szent növényeknek fenntartott virágágyást is feltártak.
A kutatók úgy vélik, hogy a mithraeumban számos különböző szertartást hajtottak végre. David szerint elképzelhető, hogy az emberek megváltozott tudatállapotban vettek részt a rituálékon, ehhez pszichoaktív növényeket használhattak.
A régészek szerint az építményt eredetileg egy caupona, azaz egyfajta fogadó volt, mielőtt átalakították. A szentélyt viszonylag rövid ideig használhatták, az 5. század elejére a kereszténység terjedése miatt a korábbi vallások háttérbe szorultak.
Mithrász tisztelete Perzsia területén alakult ki, később azonban a Római Birodalom számos régiójában népszerűvé vált az istenség.