Valóban létezhettek Kolumbusz kannibáljai
Kolumbusz Kristóf leírásaiban a Karib-térség kegyetlen kannibáljairól is említést tett. Úgy tűnik, valóban találkozhatott a harcias őslakosokkal.
Sok szakértő úgy véli, hogy a Kolumbusz beszámolóiból ismert nőrabló és férfievő harcosok a képzelet szüleményei voltak, egy új tanulmány alapján viszont valóban létezhettek – számol be az EurekAlert. A kutatók korai karibi őslakosok koponyáit vizsgálták, hogy jobban megértsék a helyi népek kapcsolatait.
Az egyik meglepő eredmény az volt, hogy a fosztogató dél-amerikai karibok, akik állítólag kannibálok voltak, Jamaicát, Hispaniolát és a Bahamákat is megszállták. A szakértők nagyjából fél évszázada úgy vélik, hogy a karibok Guadeloupétól északra nem telepedtek meg.
William Keegan, a Floridai Természettudományi Múzeum munkatársa éveket töltött azzal, hogy cáfolja Kolumbusz leírását, most azonban át kell értékelnie elméletét. Az antropológus szerint a mai Bahamákon élő békés aravakokat a karibok terrorizálták. Kolumbusz tévesen a nagy kán ázsiai alattvalóiként canibaként hivatkozott rájuk, a spanyol hódítók pedig aztán kariboknak nevezték el őket. A kutatók eddig úgy hitték, hogy egyszerű tévesztésről van szó, a karibok nem juthattak ennyire északra.
Az új vizsgálatban az Ann Ross, az Észak-Karolinai Állami Egyetem szakértője által vezetett csapat több mint száz, a 800 és 1542 közötti periódusból származó koponyát elemezett. Az analízissel különböző népcsoportokat tudtak kimutatni, és azt is felfedezték, hogy a karibok miként vándoroltak északi irányba.
A kutatók úgy gondolják, hogy igazak lehetnek Kolumbusz beszámolói. Bár az aravakok és karibok egy ideig békésen éltek egymás mellett, idővel konfliktus robbant ki közöttük, és ez akár kannibalizmushoz is vezethetett.