Ősi barlangrajzokra bukkantak Egyiptomban
Az ábrákat a véletlennek köszönhetően fedezték fel a Sínai-félszigeten.
A különleges ábrákat őrző üreget egy amatőr felfedező azonosította a dél-sínai sivatagban – számol be az Egypt Today. A férfi értesítette a hatóságokat, a Régészeti és Turisztikai Minisztérium a közelmúltban számolt be a feltárásról.
Musztafa Vaziri, az egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács főtitkára szerint a barlang egy igen nehezen megközelíthető helyen fekszik. A 3 méter mély, 3,5 méter magas és 22 méter széles mélyedés egy homokkő falban található. Ez az első rajzokkal díszített üreg, melyet a térségben azonosítottak.
A mélyedésben állati ürüléket is találtak, ami arra utal, hogy a helyi pásztorok gyakran megfordulnak a barlangnál. A szakértők szerint a rajzok eltérő jeleneteket örökítenek meg, és más-más korból származnak. A legősibb ábrák a mélyedés mennyezeténél láthatóak, ezek 5- 10 ezer évesek lehetnek. A vörös alakok állatokat, így szamarakat és öszvéreket jelölnek, de a korai rajzok között tenyérlenyomatok is vannak. Egy másik ábracsoport a rézkorból származik, ezek női alakokat és további állatokat ábrázolnak. A legfiatalabb rajzokon tevéken utazó figurák láthatóak.
A kutatók folytatják a barlang tanulmányozását, és további vizsgálatokat végeznek a régióban, hátha hasonló lelőhelyekre bukkanhatnak.