Vasúti munkások bukkantak egy középkori szentélyre
Az ábrákkal díszített üreg a 14. században szentélyként vagy remetelakként funkcionálhatott.
Vasúti munkások egy csoportja a dél-angliai Guildford közelében folytatott helyreállítást egy földcsuszamlás után, amikor megtalálták a barlangot – számol be a CNN. A Network Rail vasúti vállalat által szerződtetett régész szerint az üreget a 14. században használhatták, és a közeli Szent Katalin-kápolna egyik kegyhelye lehetett.
A barlang eredetileg mélyebb volt, de mára csak egy része maradt fenn. A falakon látható ábrák egy gótikus stílusú ablakot és egy keresztet rajzolnak ki. Az üregben két tűzrakó helyet is találtak, a szakértők bíznak benne, hogy a szénizotópos kormeghatározással datálhatják a lelőhelyet.
A felfedezés igen váratlan, és segíthet a régészeknek jobban megérteni a térség történetét. A kutatók következő célja az, hogy megóvják az egyébként sérülékeny, homokkőben található lelőhelyet.
Az Egyesült Királyságban a vasúti munkálatok során viszonylag gyakran kerülnek elő régészeti leletek. Márciusban Birminghamnél találtak egy viktoriánus házat, 2014-ben pedig a London Bridge-nél azonosították egy korai település nyomait.