A vadnyugat mentalitása máig fennmaradt
Úgy tűnik, az Egyesült Államok bizonyos régióiban máig megmaradtak a vadnyugati emberekre jellemző vonások.
A Cambridge-i Egyetem vezette csapat a mai Amerika egykor igen barátságtalan nyugati hegyvidékeinek populációit vizsgálta. A szakértők arra voltak kíváncsiak, hogy a táj, illetve a hagyományok miként hatottak a helyiek pszichológiájára. Ehhez online kérdőíveket töltettek ki, a kutatásban mintegy 3,3 millió amerikai vett részt.
Az eredmények alapján a hegyvidéki élet jellemzően olyan vonásokkal jár, melyek illeszkednek Frederick Jackson Turner tézisébe. A történész 1893-ban bemutatott elmélete alapján az amerikai határvidék karaktereire jellemző a nyerseség, az erő, valamint a leleményesség és a szerzésvágy is.
Friedrich Götz, a csapat tagja szerint a nyugat hagyományosan kemény, szabadságra vágyó embereket vonzott, a környezet a bizalmatlan, felfedezni vágyó embereknek kedvezett. A szakértő hozzátette, a modern Egyesült Államokat nézve a nyugati hegyvidékek lakóinál még ma is megfigyelhetőek azok a pszichológiai vonások, melyek a hajdani határvidék emberét jellemezték. A térségben élők például máig kevésbé megbocsátóak és bizakodóak, mint az ország egyéb térségeiben lakók.
Úgy tűnik, hogy ez igaz azokra is, akik utóbb elköltöztek e határvidékről. A szakértők úgy vélik, hogy a vadnyugat hagyományai, a helyi folklór máig jelentősen formálja a térségben élők személyiségét.