Tenger alatti múzeum nyílt Görögországban
A régióban több roncsot is találtak, ezért elképzelhető, hogy idővel újabb múzeumokat is kialakítanak.
Egy 2500 éves hajó roncsainál nyílt meg Görögország első tenger alatti múzeuma – számol be az phys.org. Az Alonisszosz szigeténél található, nagyjából 4 ezer amforát tartalmazó lelőhelyet már 2020-ban megnyitották, az elmúlt egy évben ugyanakkor alig lehetett látogatni a világjárvány miatt.
Az elmúlt időszakban egyre több turista kereste fel a különleges múzeumot. Egy-egy vezetett túra 95 euróba (mintegy 34 ezer forintba) kerül, a lelőhely látogatása tehát nagyjából 50 százalékkal drágább, mint egy hagyományos merülés. Mivel a környéken további roncsok is előkerültek, elképzelhető, hogy idővel újabb felszín alatti múzeumokat is megnyitnak a régióban.
Hárisz Theohárisz idegenforgalmi miniszter szerint a búvárkodás egy 2020-as jogszabály elfogadását követően került a görögországi turizmus fókuszába. Mint mondta, az ilyen típusú merülések egész évben vonzzák az embereket, eddig tíz tenger alatti park kapta meg a működéshez szükséges engedélyt.
Az Alonisszosznál nyugvó roncsnál a látogatóknak szigorú előírásokat kell betartaniuk, a maradványok védelme érdekében például nem úszhatnak 2 méternél közelebb a tárgyakhoz. A múzeumot csak képzett búvárok tekinthetik meg, hiszen a merülés nem egyszerű.