Egy régi civilizáció nyomait fedezték fel Peruban
A Csimu Királyság az inkák hódításáig a térség nagyhatalma volt.
Régészek egy csoportja az észak-perui Chicama-völgyben folytatott feltárást, az ásatás során pedig egy, a csimukhoz köthető komplexum maradványaira bukkantak – számol be a Heritage Daily. A csimu kultúra 900 körül alakult ki, a Chan Chan központú királyság története csúcsán igazi nagyhatalom volt.
A csimukat az 1470-es években győzték le az inkák. Mikor Francisco Pizarro spanyol konkvisztádor csapataival 1532-ben megérkezett a térségbe, a korábbi királyság sok városát már elhagyták.
A Chicama-völgyben zajló feltárást az Universidad Nacional Mayor de San Marcos (UNMSM) kutatói vezetik. A program keretében egy három épületrészből álló komplexumot találtak, amely sokban hasonlít Chan Chan fellegvárára. Az építményt egy legalább 2 méter magas fal vehette körbe.
A régészek szerint a komplexum 500-600 éve épülhetett, és egy mezőgazdasági központ lehetett. A környéken csatornákkal öntözött földek maradványait is azonosították. Carito Tavera Medina, az UNMSM munkatársa szerint a felfedezés a Chicama-völgy mezőgazdaságának nagy hagyományáról árulkodik.