Mumifikáláshoz használt tárgyakat találtak
Az edényekben a mumifikáláshoz használt anyagokat, illetve szerveket tárolták.
A Cseh Egyiptológiai Intézet csapata olyan leletekre bukkant Abu-Szír temetőjében, amelyeket a mumifikálás során használtak – számol be a Heritage Daily. A folyamat az ókori Egyiptomban rendkívül fontos volt, a mumifikálással a holttestet készítették fel a másvilágra. A korabeliek úgy vélték, hogy a lélek a halál után elhagyja a testet, a földi maradványok megfelelő kezelésével azonban visszatérhet.
A leletegyüttes a 26. dinasztia korára (időszámítás előtt 664-525) datálható, a tárgyakat egy 5,3-szor 5,3 méteres, 14 méter mély kútban tárták fel. A régészek 370 agyagedényt találtak, melyekben a mumifikáláshoz használt anyagokat mutattak ki. Emellett négy üres, mészkőből készült kanópuszedényt is felfedeztek, ez utóbbira hieroglifákkal a Vahibre nevet vésték.
A mumifikálás során a belső szerveket eltávolították, és gyantából, illetve illóolajokból álló balzsammal kezelték. Az anyagot olyan edényekben tárolták, mint amilyeneket most találtak. A már kezelt szerveket végül kanópuszedényekbe helyezték.
Miroslav Barta, a cseh misszió vezetője szerint az ásatás egy hosszabb projekt része. Céljuk egy olyan kor leleteinek vizsgálata, melyben az ókori egyiptomiak új módszereket kerestek identitásuk megőrzésére.