Ókori építményekre bukkantak Egyiptomban
A komplexum a gabona elosztását segíthette több ezer évvel ezelőtt.
Osztrák és egyiptomi régészek egy hatalmas adminisztratív központra bukkantak a felső-egyiptomi Kom Ombónál – számol be az Ahram Online. A lelőhely az első átmeneti kor idejére, az időszámítás előtti 22-21. századra datálható.
A komplexum számos szobából, több mint 20 kúpszerű silóból, pincékből, lépcsőházakból és raktárakból áll. Eriny Foster, az Egyiptomi Osztrák Régészeti Intézet szakértője és a csapat vezetője szerint a silók falai kifejezetten jó állapotban konzerválódtak, a struktúrák magassága a 2 métert is eléri. A kutatók úgy vélik, hogy a komplexum gabonaelosztó központként funkcionált.
A felfedezés azt bizonyítja, hogy Kom Ombo fontos település volt a korabeli Felső-Egyiptomban. Abdel Moneim Szaíd, az Asszuáni és Núbiai Régészeti Hivatal munkatársa kiemelte, a lelőhely védett, egyik fő nevezetessége a turisták körében is népszerű, a Ptolemaioszok korából származó templom.
Ismertsége ellenére a Kom Ombót környező területeken még nem folyt szisztematikus feltárás. A térségben az ásatások 2017-ben kezdődtek meg egy osztrák-egyiptomi összefogás keretében.