Artúr király korából származó uralkodói sírokat azonosítottak

Az egyik sír Tintagelnél fekszik, a helyszín Artúr király mondaköréhez köthető.

65 brit király és uralkodói családtag sírjának helyét azonosíthatták – számol be a Heritage Daily. A feltételezett 20 temetkezési komplexum egyenként legfeljebb öt sírt tartalmaz, a nyughelyek az 5-6. századra datálhatóak.
A Római Birodalom összeomlását követően Anglia déli és keleti részén több tucat kisebb királyság alakult ki, melyek felett angolszászok uralkodtak. Északon és nyugaton a római kor utáni dinasztiák többnyire őslakos kelta vagy ír eredetűek voltak.
Ken Dark, a Readingi Egyetem és a Navarrai Egyetem munkatársa kollégáival azt mondja, hogy a lelőhelyek Walesben, Cornwallban, Devonban és Somersetben vannak. A helyi sírok Gwynedd (Északnyugat-Wales), Dyfed (Délnyugat-Wales), Powys (Közép-Wales), Brycheiniog (a mai Breckonshire megye), illetve Dumnonia (Délnyugat-Anglia) uralkodói családjainak maradványait őrzik.
A kutatók a már feltárt nyughelyek leletanyagát ismert írországi királyi sírokéval vetették össze. Bár a lelőhelyeket évtizedekkel ezelőtt felfedezték, eddig nem feltételeztek uralkodói kötődést. Azt, hogy a sírokban pontosan kiket temettek el, egyelőre nem tudni. Az egyik érintett temetkezési hely a cornwalli Tintagelnél fekszik, a helyszín Artúr király mondaköréhez kapcsolódik.
Dark a The Independentnek azt nyilatkozta, korábban a szakértők nem is gondolták, hogy ilyen sok, római kor utáni, nyugat-britanniai királysírra találnak. A kutatók azt tervezik, hogy tovább vizsgálják a lelőhelyeket.