Őskori vadászok nyomaira bukkantak Szlovákiában
Állati és növényi maradványok kerültek elő az üregből.
Ősi vadászok nyomaira bukkantak az észak-szlovákiai Hučivá diera nevű barlangban – számol be a Heritage Daily. Az üreg a Bélai-havasokban fekszik.
A krakkói Jagelló Egyetem régészekből, paleozoológusokból, geológusokból, szedimentológusokból, archeobotanikusokból és paleogenetikusokból álló csoportja több száz kőből készült pengét, csonttűket, állati maradványokat, illetve egy tűzrakó helyet talált. A szakértők többek között zerge-, gímszarvas- és vadlócsontokat fedezett fel, de növényi maradványokat is kimutattak. Több csonton húsfeldolgozásra, valamint csontvelő-kinyerésre utaló nyomokat észleltek.
A kutatók, az Antiquity-ben közzé tett tanumánya szerint a korabeliek az alpesi kőszáli kecske vadászatára specializálódtak. A leletek többsége az őskőkorszak idejéből származik, a helyiek a magdaléni kultúra tagjai lehettek.
A kultúra nevét a délnyugat-franciaországi Abri de la Madeleine után kapta, és 23-14 ezer évvel ezelőtt létezett az utolsó jégkorszak végén. A Kárpátokban eddig kevés bizonyítékot találtak a csoport megtelepedésére.