Szobrok bukkantak elő az apadó Jangcéból
Az extrém nyár Kínát sem kíméli, a Jangce folyó szintje jelentősen lecsökkent.
Az északi féltekét sújtó hőség és aszály nem csak Európát érinti, az időjárási helyzet Kínában is súlyos. A körülmények miatt a bolygó negyedik leghosszabb folyója, a Jangce drámaian apad.
A csökkenő vízszint a közelmúltban egy korábban elmerült szigetet hozott a felszínre a délnyugat-kínai Csungkingnál – számol be a CNN. A zátonnyal együtt három buddhista szobor is előkerült, a leletek nagyjából 600 évesek lehetnek. A szobrok a Fojeliang nevű földdarab legmagasabb részén állnak, az alkotások a Ming-dinasztia (14-16. század) vagy a Csing-dinasztia (17-20. század) korából származnak. Az egyik szobor egy lótuszon ülő szerzetest ábrázol.
A Jangce medencéjében július óta a megszokotthoz képest mintegy 45 százalékkal kevesebb eső esett. Az előrejelzések alapján az extrém hőség még legalább egy héten át ki fog tartani. Csungking tartományban 34 megyében 66 folyó száradt már ki.
Az aszály hatására Európában is apadnak a folyók, sok helyen kerülnek felszínre korábban rejtett maradványok. Az olaszországi Póból például egy, a második világháború idején elsüllyedt hajó, a Teveréből pedig egy ókori híd bukkant a felszínre.