Elveszett afrikai királyság templomaira bukkantak
Az Akszúmi Királyság az 1. és a 10. század között létezett Északkelet-Afrika és Dél-Arábia területén.
Gabriele Castiglia, az olaszországi Pontificio Istituto di Archeologia Cristiana munkatársa friss tanulmányában azt írja, ősi templomokat tártak fel a mai Eritrea területén fekvő Aduliszban – számol be a Heritage Daily. Az építmények az időszámítás szerinti 5-7. századból származnak.
A korszakban a térségben az Akszúmi Királyság működött: az 1. és a 10. század között létező állam egy időben Északkelet-Afrika és Dél-Arábia egy jelentős részét ellenőrizte. A királyság fontos kereskedelmi kapocs volt a Római Birodalom és India között.
Akszúm a 4. században tért át a kereszténységre, az aduliszi templomokat ezt követően emelték. Az egyik épület egy igen komplex katedrális, amelyhez egy keresztelőkápolna is tartozott, míg a másik egy kisebb, oszlopokkal megtámasztott kupolájú szentély volt. A kisebb templomot a bizánci, a székesegyházat pedig az akszúmi hagyományok inspirálhatták.
A katedrálist 400 és 535, míg a templomot 480 és 625 között építhették, a struktúrák az Akszúmi Királyság legkorábbi keresztény templomai közé tartoznak. Az épületek az iszlám hódítás következtében romos állapotba kerültek, később azonban temetőként újrahasznosították őket.