Több ezer éves templomot találtak Törökországban
A maradványok Urartu idejére datálhatóak, az állam az időszámítás előtti 6-9. században létezett.
Menua, Urartu királyának második templomára bukkantak a kelet-törökországi Van tartományban, Körzüt erődjének romjainál – számol be a Daily Sabah. Az építmény az időszámítás előtti 8. századból származik, a feltáráson egy sír is előkerült.
Urartu királysága az időszámítás előtti 6-9. században létezett az Örmény-felföldön, a mai Törökország, Örményország, Irak és Irán területén. A modern örmények ezt az államot tekintik Örményország elődjének. A királyság egyik kimagasló uralkodója Menua volt, aki nagy építkezésekbe és hódító hadjáratokba kezdett, a most vizsgált erődöt is ő emeltette.
A feltárást Sabahattin Erdoğan, a Vani Yüzüncü Yıl Egyetem régésze vezette. Az ásatás során a már korábban ismert templom mellett egy újabbat találtak, emellett egy nyughelyet, valamint kerámiatöredékeket és fémleleteket is felfedeztek.
A munkálatok két hónapja kezdődtek, a rossz idő miatt a közelmúltban felfüggesztették a vizsgálatot, melyet csak jövőre folytatnak. Erdoğan szerint fontos felfedezések születtek, melyek révén jobban megismerhetik a régió ősi történetét. A feltárt tárgyak között nemcsak Urartu korából származó maradványok vannak, hanem középkoriak is.