Kína aranykorából származó temetőre bukkantak
A sírok a Tang-dinasztia idejére datálhatóak, ezen uralkodócsaládhoz kötődött Kína egyik fénykora.
A kínai Sanhszi Tartományi Régészeti Intézet csapata egy, a Tang-dinasztia korára datálható temetőre bukkant – számol be a Heritage Daily. A lelőhelyet Datongban fedezték fel egy építkezés során, a temetőhöz 58, a középső és a kései Tang-periódusra datálható sír fekszik.
A Tang-dinasztia időszámítás szerint 618 és 907 között, egy 690 és 705 közötti interregnummal ült Kína trónján. Ez az időszak a birodalom egyik aranykora volt, a kínai civilizációt az időszakban elképesztő fejlődés jellemezte.
A temetőben kis és közepes méretű, változatos formájú aknaszerű sírok vannak. Két nyughelyben sírfeliratot is találtak, ezek 795-ből, illetve 810-ből származnak, a sírokat a kínai állatöv tizenkét szimbóluma díszíti. A régészek több mint 300 tárgyat fedeztek fel a helyszínen, többek között bronztükröket és változatos edényeket. A tükrök az idők során elfakultak, többségük körkörös, de akadnak köztük virágot formázó darabok is.
Hou Csiaogang, a Sanhszi Tartományi Régészeti Intézet munkatársa szerint ez a legtöbb Tang-kori sír, amelyet Datongban valaha találtak. A temető nagy történelmi értékkel bír, leleteinek elemzése hozzájárulhat a periódus alaposabb megismeréséhez.