Elsüllyedt oltárokat találtak a tengerben

Az olasz vizekben feltárt maradványok egy ókori arábiai népcsoporthoz köthetőek.

Egy, a római korra datálható templom nyomaira, két márványoltárra bukkantak Olaszország partjainál – számol be a Heritage Daily. A maradványok Nápolytól nem messze, Pozzuoli közelében kerültek elő a tengerben.
A szentély a nabateusokhoz köthető, e népcsoport az Eufrátesz és a Vörös-tenger közötti régiót uralta, a rómaiak szövetségese volt. A nabateusok petrai központú királysága védőbástyát alkotott a birodalom és a sivatagi hordák között.
A periódusban Pozzuoli neve Puteoli volt, a város kereskedelmi csomópontként működött Campania régiójában. A nabateusok Puteoliban saját központot hoztak létre, és egy templomot is felépítettek, amelyet Dúsára istennek szenteltek.
A régió geológiai aktivitása miatt a táj sokat alakult az idők során, Puteoli egy része így víz alá került. A legújabb vizsgálatok során két, a korai 1. századra datálható márványoltárt fedeztek fel az elsüllyedt részen, ott, ahol egykor a nabateusok temploma állt. Gennaro Sangiuliano olasz kulturális miniszter szerint Puteoli újabb kincse az ókori Földközi-tenger medencéjében zajló kereskedelmi, kulturális és vallási cserekapcsolatok gazdagságáról és kiterjedtségéről árulkodik.