1800 éves maszkot találtak Japánban
A fából készített tárgy egy emberarcú istent ábrázolhat.
Az Oszakai Örökségvédelmi Központ szerint egy 1800 éves rituális maszkra bukkantak Oszaka prefektúrában – számol be a Heritage Daily, amelynek oldalán a leletről készült fotó is megtekinthető. A felfedezés egy vasútépítést megelőző feltárás során született Higasiószaka városában. A tárgy emberi arcot formáz, és ciprusfából vájták ki.
A maszk körülbelül 30 centiméter magas és 18 centiméter széles, két szeme és szája van, egyik oldalán pedig egy másik lyuk látható, amely valószínűleg egy zsinórt tartott. A leletet mezőgazdasági ünnepeken használhatták a Jajoi-korban, mintegy 1800 évvel ezelőtt. A periódusban Japán lakói áttértek a letelepedett mezőgazdaságra, a korszak jellegzetességei közé tartoznak az egyedi kerámiák, a kifinomult famegmunkálás és az intenzív rizstermesztés kezdete.
Korábban két hasonló maszkot találtak az országban. A tárgy egy emberarcú istent ábrázolhat, aki egy ókimi hatalmával bír – az ókimik a Jamato Királyság egykori uralkodóik voltak, az állam az időszámítás szerinti 3-7. században létezett.
Az ásatáson egy fából készült vizesvödröt és egy elszenesedett, kapa alakú fatárgyat is feltártak. A maszkot április 29. és május 7. között az Izumi városában található Jajoi Kultúra Múzeumában állítják ki.