Elveszett városra bukkantak Kínában

A település a bronzkorból, a Sang-dinasztia periódusából származik.

Egy bronzkori város romjaira bukkantak Kína északi részén – számol be a Live Science. A felfedezés magyarázatot adhat a térségben korábban előkerült bronztárgyak eredetére.
A Csaigou nevű lelőhelyen több száz lenyűgöző tárgyat, köztük bronzból készült ivóedényeket találtak. A maradványok több mint 3000 évesek, és a Sang-dinaszita idejére datálhatóak.
Az új eredményeket egy pekingi konferencián ismertették a közelmúltban. A környék gazdái az 1940-es évek óta találnak ősi tárgyakat földjeiken, a település feltárása most magyarázatot ad a felfedezésekre.
Az ősi város mintegy 3 négyzetkilométeres, és 11 dombon terül el. „Egy központi település minden alapvető elemét felfedezték a helyszínen” – mondta Csu Lianggao, a Kínai Régészeti Intézet kutatója. Mint hozzátette, korábban találtak már néhány sírt és nagyobb épületet a helyszínen, de a teljes város nem rajzolódott ki.
A tágabb régió, Senhszi tartomány alkotja a kínai civilizáció bölcsőjét, a térségben számos régészeti felfedezés született az idők során. Csaigounál 2022 júniusában kezdődtek meg az ásatások, a romváros az egyik legnagyobb ilyen típusú lelőhely Senhsziben. A helyszínen több előkelő sír is előkerült, és szekérmaradványokat is felfedeztek.