Meglepő helyen került elő egy kőkori nyílhegy
A szakértők azt feltételezik, hogy a tárgyat talizmánként használták a vaskorban.
A Kelet-Vesztfáliai-Lippei Regionális Szövetség régészei meglepő helyen, egy vaskori sírban bukkantak egy újkőkori nyílhegyre – írja a Heritage Daily. Elképzelhető, hogy a tárgyat talizmánként használták.
A kutatók a Fröndenberg-Frömern közelében fekvő vaskori temetőben végeztek feltárást. „Amikor néhány holttest maradványait feltártuk, gyorsan kiderült, hogy egy kis temetkezési helyet találtunk. Néhány sírban még megmaradtak az urnaként használt edények maradványai, míg a nyughelyek többségét a mezőgazdaság már elpusztította” – mondta Dr. Eva Cichy, a csapat tagja.
Két nagy sír különösen felkeltette a szakértők érdeklődését. Az egyik, 15 centiméter mélységű, enyhén ovális gödörben nagy, temetkezési áldozatként lerakott kerámiatöredékeket fedeztek fel, amelyek közül néhányon még mindig látszódnak a körülbelül 2000 évvel ezelőtti készítésből származó ujjlenyomatok.
A szomszédos veremből egy teljes, kovakőből készült nyílhegy került elő, amely a harangedényes kultúrához köthető. A kultúra a késő neolitikumból vagy a kőrézkorból a kora bronzkorba való átmenet egyik kultúrája volt Nyugat-Európában és Észak-Afrika egyes részein.
A régészek azt feltételezik, hogy a vaskorban talizmánként vagy érdekességként gyűjtötték be a nyílhegyet. Azt nem tudni, hogy direkt temették-e el, vagy véletlenül hullott a gödörbe.