Kőből készült gránátokat találtak a kínai nagy falnál
Az ilyen bombák gyakori fegyverek voltak a kínai nagy falnál.
Kínai régészek 59 ősi kőgránátot tártak fel egy épület romjaiból az UNESCO Világörökség részét képező badalingi nagy fal nyugati részén – számol be az Arkeonews. A kutatók szerint az épület egy fegyverraktár volt.
Mint Ma Lüvei régész elmondta, a kőbombák a Ming-dinasztia (1368-1644) idején a nagy fal mentén az invázió elleni védekezés fő fegyverei voltak. „A bombát gyakran közepes méretű üreges kődarabokba építették be. Ezeket a fegyvereket könnyű volt elkészíteni, és a katonák számára is nagyon praktikusak voltak, mivel a nagy falon állva a támadókra dobhatták őket” – mondta Ma.
Korábban a régészek több mint 400 hasonló kőgránátra bukkantak, a mostani felfedezés fő különlegessége a fegyverraktár. További érdekesség, hogy a bombákat feliratos parancsokkal is ellátták.
Sang Heng, a Pekingi Régészeti Intézet munkatársa szerint a látszólag jelentéktelen kövek közepén egy lyuk van, itt töltötték be a puskaport. A fegyverraktár mellett a legutóbbi projekt során más ősi épületeket is felfedeztek a nagy fal mentén, például egy faldarabot, illetve egy olyan erődöt, amelyben ágyúkat tartottak.