Több száz érmét talált egy gazda az ültetvényén

Az Indiában felfedezett leletek a portugál gyarmati időkből származhatnak.

832 darab rézérmét találtak a nyugat-indiai Nanodánál, egy kesudiófarmon – számol be az Arkeonews. A leletek a 16-17. századi portugál időszakból származhatnak.
Vishu Sridhar Dzsosi két héttel ezelőtt éppen gyomlált az ültetvényén, amikor észrevette, hogy egy edény van a földbe temetve. Egy kis ásás után ki tudta emelni az érmékkel teli tárgyat, amelyet aztán átadott a kutatóknak.
„A pénzek Goa egykori királyságainak és az akkori emberek történetéhez kapcsolódnak. Első látásra a 16. vagy a 17. századból származnak” – mondta Niles Fal Deszai régész. Mint hozzátette, néhány érme egyik oldalán egy kereszt és betűk láthatóak, amelyek egy-egy király monogramjaként értelmezhetőek.
Goa 1510-től 1961-ig portugál gyarmat volt. A kis tengerparti területet Afonso de Albuquerque hódította meg, és idővel a keleti fűszerkereskedelem fontos csomópontjává fejlődött. Goa 450 éven át a Jóreménység-foktól keletre fekvő portugál területek központja volt. A leletek egy olyan útnál kerültek elő, amely egykor India brit és portugál gyarmati részét kötötte össze.
Az indiai törvények szerint a kincsek a kormány tulajdonának minősül, felfedezés esetén kötelező bejelentést tenni a hatóságoknál.