Több ezer éves hajó maradványaira bukkantak
Az újkőkori roncsot Capri szigetének közelében fedezték fel.
Obszidiánmintákat hoztak fel egy, az olaszországi Capri szigetének partjainál nyugvó neolitikus hajóroncstól – számol be a Heritage Daily. A maradványokat a nápolyi rendőrkapitányság víz alatti egységének búvárcsapata fedezte fel Capri híres Grotta Azzurra nevű barlangjának közelében.
A roncsnál nemrégiben végzett mentőakció során, mintegy 40 méteres mélységben obszidián maganyagot fedeztek fel. Az egyik darab felszínén vésés és faragás egyértelmű nyomai láthatóak, a mag mérete körülbelül 28-szor 20-szor 15 centiméter, tömege pedig közel 8 kilogramm.
A neolitikus Capriról nagyon keveset tudni, azonban a régészeti bizonyítékok arra utalnak, hogy az újkőkor és a bronzkor során lakott volt a sziget. Az ókorban a sziget komolyabb jelentőségre tett szert, a területen Augustus császár is villát építtetett.
Az Olasz Víz Alatti Kulturális Örökségi Felügyelőség már ütemezett további mentési munkálatokat, amelyeket a Nápolyi Városi Területi Felügyelőséggel együttműködve fognak elvégezni. A kutatók szerint a kiemelési misszió lehetővé teszi majd a sziget, illetve a földközi-tengeri térség őskori frekventáltságának alaposabb vizsgálatát.