Föld alatti járatokat találtak az ősi, kínai településen
A falakkal és más struktúrákkal megerősített város 4300-4500 éves.
Ősi alagúthálózatot találtak a Belső-Mongólia Autonóm Területen fekvő Houcsengzui régészeti lelőhelyen – számol be a Heritage Daily. A Hun folyó északi partján található romtelepülés 4300-4500 éves, és a késő neolitikus Lungsan-kultúrához köthető.
Az ovális alaprajzú, közel 140 hektáros Houcsengzui két részből, egy belső és egy külső városból áll. A települést árkokból és falakból álló hármas védelmi rendszerrel erősítették meg.
A Kínai Társadalomtudományi Akadémia Régészeti Intézete a közelmúltban egy felszín alatti hálózatot tárt fel a helyszínen, az alagutakat közlekedésre használhatták, és védelmi és támadási célokat láthattak el. 1,5-6 méteres mélységben összesen hat járatot tártak fel, a föld alatti utak a város központjától sugárirányban húzódnak. A folyosók 1-2 méter magasak és 1,5 méter szélesek.
Szun Csinszong, a Belső-Mongóliai Örökségvédelmi és Régészeti Akadémia igazgatója szerint a közelmúlt vizsgálatainak középpontjában a környező vizesárkok, valamint a külső védelmi struktúrák álltak. A csapat három városkaput is megtalált, a fő kapu a külső városfal közepén helyezkedik el, emellett falak és bástyák maradványait is felfedezték.
Az új eredmények tovább árnyalják az ősi városról, illetve az azt létrehozó társadalomról kialakított képet.