Barbárok ellen épített erődöt találtak
A védelmi rendszert a germán törzsek elleni betörésekre válaszul emelték.
Római kori erőd maradványaira bukkantak Németországban – számol be a Live Science. A védelmi építményt minden bizonnyal a barbárok betörései ellen emelték.
A szakértők régóta gyanakodtak rá, hogy a nyugat-németországi Aachen városának egyik macskaköves utcája alatt egy castrum rejtőzik, a régészek azonban csak a közelmúltban, egy építkezést megelőző ásatáson tudták megtalálni az 1700 éves romokat. Donata Kyritz régész, a feltárást vezető ArcheoConsult cég tulajdonosa szerint a fal építési módja nem hagyott kétséget afelől, hogy római eredetű maradványokra bukkantak, de a méretek és az alapozás technikája is árulkodó volt.
A fal a 3. századból származhat, a feltárt szegmens körülbelül 7 méter hosszú és 90 centiméter széles, a fal teljes hossza azonban egyelőre ismeretlen. A struktúra egy kör alapú várost védhetett, és valószínűleg kapuk is kapcsolódtak hozzá.
Az erődöt egy olyan korszakban emelték, amikor a régióban gyakoriak voltak a barbár betörések. „Tudjuk, hogy a castrumot a germán törzsek időszámítás szerint 275 és 276 körül elkövetett támadásaira válaszul építették” – nyilatkozta Andreas Schaub aacheni városi régész, aki maga is részt vett a feltáráson. Az ugyanakkor nem tisztázott, hogy az erődöt katonák vagy esetleg a helyi település lakói működtették-e. Arra utaló jelet nem találtak, hogy a struktúrát jelentősebb pusztítás érte volna.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A falon kívül a régészek kerámiatöredékeket és állatcsontokat találtak, emellett egy egykori út maradványait is felfedezhették. Az ásatások még nem értek véget, az építési munkálatokat csak a feltárások lezárása után kezdik meg.