Elásott, második világháborús bunkereket találtak
Az építményeket földdel fedték be, mintha sosem léteztek volna.
Egy, a belgiumi Knokke-Heistben folyó, a helyi invazív növények eltávolítására irányuló projekt során három épségben maradt, a második világháború idejéből származó bunkert fedeztek fel – számol be a Heritage Daily. A helyszín a tengerpart és a holland határ közelében fekszik.
Az első világháború alatt a helyi Heist Willemspark területét a Freya és az Augusta nevű nehéztüzérségi ütegek német állásaként használták, emellett a La Manche-on közlekedő hajózást figyelő megfigyelőbunkereket is kialakítottak itt. A második világháborúban a német hadsereg számos ilyen építményt újrahasznosított, és tovább erősítette azokat az Atlanti fal részeként, amely egy, 1942 és 1944 között épült védelmi rendszer volt Európa kontinentális partjai mentén. Az Atlanti fal Heist Willemsparknál lévő területét a német hadsereg Stützpunkt Heyst néven jelölte ki.
A struktúrákat a LIFE DUNIAS projekt keretében találták meg természetvédelmi szakemberek. A mindössze néhány méter mélységben végzett ásatások során három VF2a Gruppenunterstand típusú bunkert tártak fel. A VF2a egy Gruppe (a legkisebb, 10 katonából álló német egység) elhelyezésére szolgált, a bunkerben előretolt radarállásokat üzemeltettek. A Heist Willemspark-i struktúrák külső mérete 6-szor 7 méter, 1 méter vastag betonból készültek, tetejüket pedig megerősítették.
A projekt során téglaárkok nyomaira, egy betonút töredékére és nagy mennyiségű törmelékre bukkantak, amelyek különböző tárgyakat, például lőszereket, kábeleket és vízvezetékeket tartalmaztak. A romok a park háborús múltjának teljes eltörlésére tett korábbi kísérleteket illusztrálják: a könnyebb építményeket lebontották és törmelékké zúzták, míg a nehezebb bunkereket földréteggel fedték be, így rejtve el őket, mintha soha nem is léteztek volna.