Faleleteket találtak egy több ezer éves településen
A kutatók az egykori épületek maradványait tárták fel.
Fából készült épületelemeket találtak a katalóniai La Draga neolitikus településen – számol be a Heritage Daily. A tóparti lelőhelyet 1990-ben fedezték fel, azóta folyamatosak az ásatások.
A települést az időszámítás előtti 6. évezredben alapították, és négy szektorra – A, B, C és D – osztható. A legújabb feltárásokon a B szektorra koncentráltak, és a régészek a korabeliek építési technikájáról, valamint mindennapi életéről árulkodó leleteket találtak.
A régészek nagyméretű deszkákat és fából készült szerkezeti elemeket fedeztek fel, ezek a neolitikus lakóházak falainak és padlóinak részét képezhették. A csapat számos háztartási tárgyat is talált, például tölgyből, tiszafából és puszpángból készült evőeszközöket, fogantyúkat, egy habverőt és egy kosarat.
A fából készült maradványok a talajvízszint alatti anaerob körülményeknek köszönhetően konzerválódtak remek állapotban. A helyi rétegben alig vagy egyáltalán nem áll rendelkezésre oxigén.
Ez a megőrzés lehetővé teszi az anyagok részletes vizsgálatát, amelyet jelenleg is folytatnak. Az eredmények hozzájárulnak La Draga közösségének alaposabb megismeréséhez.