Eldugott kincsek rejtőznek hazánkban
Az Aktív Kalandor új filmsorozata járatlan ösvények titkait fedezi fel.
Sokan vallják, hogy Magyarország megannyi csodát rejt. Ha végiggondoljuk, hogy melyek az ország legszebb helyei, valószínűleg sokunk képzeletében megjelenik a Balaton, a Balaton-felvidék, a Dunakanyar, Budapest éjszakai látképe, esetleg a Baradla-barlang – régi nevén az Aggteleki-cseppkőbarlang. A bakonyi Római-fürdőre, a szigetközi ágrendszer vízi labirintusára vagy a Tési-fennsík lengedező búzatáblái közepében lévő „ottfelejtett” régi szélmalmokra viszont valószínűleg kevesen gondolnak.
Hazánk csodás és eldugott kincsei ezek, amelyek eleink vagy épp ősi kultúrák és régi történetek titkait rejtik. Tíz és százezer évvel ezelőtti élőlények nyomai köszönnek vissza a Bakony szurdokai között, a Szigetközben pedig „36 éves dzsungelbe” botlunk, amelyet a civil kurázsinak és a természetvédők állhatatos munkájának köszönhetünk. Ha a Vendvidékre tévedünk – már ha egyáltalán tudjuk, hogy ilyen nevű része is van országunknak – Orfalu végében, egy kis domb tetején a Trigláv csúcsából kivágott sziklára bukkanhatunk, amelyet a magyarországi szlovének hoztak ide szent hegyükről.
Tájaink ezernyi szerelmes, szomorú, küzdős és vidám történettel vannak tele. Ezek fűzik össze az emberek sokaságát közösségé, a közösségeket társadalommá, itt találjuk meg a válaszunkat arra, hogy mit jelent magyarnak, kárpát-medenceinek, európainak lenni.
Az Aktív Kalandor új filmsorozata járatlan ösvények titkait fedezi fel.
A sorozatban bringával, gyalog vagy kenuval keresik meg egy-egy kevésbé ismert táj különleges sztorijait.
Az első évadban 6 epizódon keresztül, 10-10 percbe sűrítve praktikus információkkal is kiegészítik a történeteket, ezzel adva kedvet a túrázáshoz és a titkok felfedezéséhez.