Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat

A magyar írót régóta emlegetik a lehetséges Nobel-díjasok között.

2025-ben október 6-tól kezdődően kezdték el bejelenteni az év Nobel-díjasait, először orvostudományi, majd fizikai, végül kémiai kategóriában hirdették ki a tudományos díjazottakat. Október 9-én aztán az irodalmi elismerés következett,
ezt idén Krasznahorkai Lászlónak ítélik oda,
az apokaliptikus terror közepette a művészet erejét megerősítő, lenyűgöző és látnoki műveiért.
A magyar írót régóta emlegetik a lehetséges várományosok között. Eddig egyetlen magyar szerző kapta meg az elismerést, 2002-ben Kertész Imre.
Krasznahorkai László 1954-ben született Gyulán, első regénye a Sátántangó 1985-ben jelent meg, ez rögtön irodalmi szenzáció lett Magyarországon. A könyvet több tucatnyi nyelvre lefordították, és Tarr Béla révén szintén nagysikerű filmes adaptációt is kapott. Azóta számos elbeszélése és regénye jelent meg.
BREAKING NEWS
The 2025 #NobelPrize in Literature is awarded to the Hungarian author László Krasznahorkai “for his compelling and visionary oeuvre that, in the midst of apocalyptic terror, reaffirms the power of art.” pic.twitter.com/vVaW1zkWPS— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 9, 2025
A szokásokhoz híven idén is két további kategóriát fognak még eredményt hirdetni: október 10-én a Nobel-békedíjat jelentik be, a szezon pedig október 13-án, a közgazdasági elismeréssel zárul.































































































































































































