Középkori lőfegyver maradványára bukkantak Németországban

Ez lehet a legkorábbi kézi ágyú, amelyet a térségben valaha felfedeztek.

Európa egyik legkorábbi kézi lőfegyverének maradványait fedezhették fel Németországban – számolt be róla az Arkeonews. A lelet 1390 körülről származhat, és a szakértők szerint átírhatja, amit a régió középkori fegyverhasználatáról eddig tudtunk.
A tárgyból egy mindössze 6 centiméter hosszú bronzdarab maradt fenn, amely egy kézi ágyú csövének eleje lehetett. Ezek a hordozható puskaporos fegyverek legkoraibb típusai voltak.
A szakértők úgy vélik, a fegyver a kletzkei kastély 1390-es ostromához köthető.
Az eddigi legrégebbi Németországban felfedezett kézi ágyú 1399-re volt datálható, vagyis a mostani lelet csaknem egy teljes évtizeddel korábbra tolhatja a lőfegyverek ismert megjelenésének dátumát a térségben.
A régészek bronztöredék megtalálásának helyszínén később ásatásokat végeztek, amelyek alkalmával további bizonyítékait tárták fel a kastély elleni támadásnak. A kutatók úgy vélik, a kézi ágyút nem Németország területén készítették, hanem idegen erők hozhatták a régióba.





































































































































































































