Középkori leletek kerültek elő Tapolcán

A szakemberek őskori, római kori, illetve a török hódoltság idejéből származó maradványokat is felfedeztek.





Középkori és török kori leletek kerültek elő Tapolcán egy parkoló építése során – számol be a Wass Albert Könyvtár és Múzeum. A feltárás az intézmény szomszédságában zajlott, a szakemberek mindössze két nap alatt számos régészeti jelenséget és leletet azonosítottak.
A múzeum szerint elsősorban kora újkori és középkori emlékek bukkantak elő, köztük nagy mennyiségű török kori tárgy. Ezek mellett jóval régebbi, őskori és római kori leleteket is megtaláltak. A felfedezések igazolják, hogy Tapolca területe hosszú évszázadokon, sőt évezredeken át lakott lehetett, és a város múltja sokkal gazdagabb, mint azt elsőre gondolnánk.
A feltáráson előkerült többek között
- II. Mátyás ezüst dénárja;
- egy ólomlövedék;
- nagy számú kerámiatöredék;
- illetve egy római trombita fibula.
A hasonló, építkezésekhez kapcsolódó megelőző feltárások különösen fontosak a régészet számára, hiszen sok esetben csak ilyenkor nyílik lehetőség a föld mélyén rejtőző emlékek dokumentálására. A mostani tapolcai kutatás rövidsége ellenére is jelentős eredményeket hozott, amelyekből a szakemberek később részletesebben is rekonstruálhatják a terület történetét.
A múzeum munkatársai idén februárban egy másik figyelemre méltó leletről is beszámoltak: Szigligeten egy, I. (Nagy) Lajos uralkodásának idejére datálható ezüstpénzt találtak. A 14. századi érme újabb értékes adalékot jelenthet a térség középkori múltjának kutatásához.






































































































































































































